O akcji

GRAMY DLA DZIECI WYKLUCZONYCH CYFROWO – NA ZAKUP SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO I POMOC

Ponad 13 proc. – szacuje się, że tyle gospodarstw domowych w Polsce nie ma dostępu do Internetu. W samej tylko Małopolsce połowa szkół zgłosiła kuratorium oświaty problemy z przeprowadzaniem nauczania zdalnego. Epidemia koronawirusa w szczególny sposób odsłoniła problem wykluczenia cyfrowego dzieci.

Jednocześnie wykluczenie cyfrowe równa się wykluczeniu społecznemu. Dla dzieci brak dostępu do komputera i Internetu to brak dostępu do kultury, rozrywki, wreszcie ograniczenie albo ucięcie relacji społecznych, bo gry, fabuła seriali, życie influencerów, to temat rówieśniczych rozmów. Dzieci, które nie uczestniczą w życiu online, nie mogą na równych zasadach uczestniczyć w życiu off-line. W czasie obecnego kryzysu wykluczenie cyfrowe dodatkowo oznacza dosłowne odcięcie od edukacji. Rzadko która rodzina może pozwolić sobie na sprzęt dla każdego dziecka. Szlachetna Paczka chce na ten problem odpowiedzieć. Zrobimy to wspólnie z najlepszymi polskimi streamerami i środowiskiem związanymi z grami komputerowymi. Chcemy na ten problem odpowiedzieć.

Jak to zrobimy?

W weekend od 14 do 17 maja najpopularniejsi streamerzy w Polsce przez trzy wypełnione pomocą dni będą grać na żywo, organizować konkursy z cennymi nagrodami od partnerów wydarzenia. W czasie transmisji będzie można wesprzeć dzieci z Akademii Przyszłości i Szlachetnej Paczki, które na co dzień nie mogą sobie pozwolić na obejrzenia streamu, ani w ogóle na cokolwiek w Internecie – bo Internetu lub sprzętu zwyczajnie nie mają. Będziemy grać dla nich!

Pierwszy sprzęt ufundowany dzięki towarzyszącej akcji zbiórce już 1 czerwca, w Dzień Dziecka, trafi do najbardziej potrzebujących dzieci, które wspiera Akademia Przyszłości, siostrzany projekt Szlachetnej Paczki. Blisko 50 z nich w konsekwencji wykluczenia cyfrowego straciło możliwość kontaktu ze szkołą, rówieśnikami i możliwość regularnej pracy z wolontariuszem. Dodatkowo: w tegorocznej edycji Szlachetna Paczka położy szczególny nacisk na dotarcie do rodzin dotkniętych wykluczeniem cyfrowym.

Dołącz do nas i Ty. Oglądaj streamy w ramach GraPaczka 2020 i wesprzyj akcję wpłatą.